Výplně, tabulky a dělící lišty

26.12.2009

Výplně a okenní tabulky

U oken a dveří firmy  je možné použít různé druhy výplní a okenních tabulek, které jsou v současnosti dostupné na trhu. Od skla se často vyžaduje mnoho vlastností: má chránit před zbytečnou ztrátou tepla nebo nadměrnou insolací, únavným hlukem, chránit před vloupáním nebo také má být doplňující dekorací

Všechny tyto požadavky můžou být splněny, protože firma  nabízí různého druhu dvojskla:

  • s termoizolací,
  • s distančním tepelným rámem,
  • s antisolačními vlastnostmi,
  • se zvukovou izolací,
  • ochranná a bezpečnostní,
  • s ozdobnými prvky.

Důležitou vlastností dvojskel v oknech  je absence tzv. „efektu špinavých závěsů“, který se vyskytuje u energeticky úsporných skel.

 Skla s termoizolací

Ve standardním provedení oken si každý zákazník může objednat speciální, energeticky úsporné sklo LUX-PLUS 1,0, které zajišťuje velmi dobrou tepelnou izolaci a ve spojení s vhodnými parametry profilů dokáže významně snížit náklady na topení. Jednokomorová dvojskla, kde jedno sklo je typu thermofloat s nízkoemisním povrchem (tenká, neviditelná vrstva ze vzácných kovů, která zevnitř zabraňuje ztrátě tepla). Mezi dvojskly se nachází vzácný plyn, který dodatečně snižuje termoizolační koeficient a okna  jsou nim plněna ve speciální vakuové místnosti. Pro náročné klienty firma  nabízí rovněž skla s nízkoemisním koeficientem menším než U=1,0 W/m2K – skla se speciálními vzácnými plyny nebo dvoukomorová skla.

 Skla s distančním tepelným rámem

Použití rámu ze vzácných kovů, tzv. „tepelný rám“, zlepšuje termoizolaci dvojskla, eliminuje tzv. tepelný most a omezuje jev kondensace vodní páry na povrchu skla. Tepelný rám (TGI) zhotovený ze speciální hmoty, může být dodán v různých barvách.

 Skla s antisolačními vlastnostmi

Používá se hlavně v kancelářích a objektech veřejného užitku pro zlepšení estetického vzhledu a redukci nežádoucího oteplení místnosti. S ohledem na vzhled skla a jeho vliv na redukci slunečního záření je můžeme rozdělit na:

  • absorpční, tzv. antisol – sklo je kvůli omezení průniku slunečního záření dovnitř místnosti ve sklovině lehce obarveno na hnědou, šedou, zelenou nebo modrou barvu,
  • reflexní, tzv. stopsol – sklo je ve sklovině lehce obarveno na hnědou, šedou, zelenou, modrou nebo průhlednou (clear) barvu, k tomu pro dosažení efektu odrazu a regulace slunečního záření je potaženo oxidem kovu.

Skla se zvukovou izolací

Využití vhodných dvojskel umožňuje získání optimálních hodnot zvukové izolace, co snižuje nepříjemný hluk, který může nepříznivě ovlivnit koncentraci a životní komfort.

Pocit hluku v místnosti se řídí následujícím zákonem: pokud se úroveň hluku v místnosti sníží o 10 dB ve srovnání s úrovní hluku venku, tak máme pocit, že se zmenšil o polovinu.

Abychom získali očekávané hodnoty zvukové izolace, je třeba využít nabídku akustických dvojskel firmy .

 Ochranná a bezpečnostní skla

Bezpečnostní skla zajišťují ochranu před zraněními všude tam, kde s ohledem na podmínky využívání místnosti je riziko rozbití skla a lidé se nacházejí v blízkém dosahu skelních úlomků (nemocnice, školy, školky, výkladní skříně). Skla této třídy jsou označená symbolem O2.

Ochranná skla mají zvětšenou odolnost pro vloupání, a proto jsou využívána v případě, když chceme chránit objekt a neměnit vzhled jeho fasády (dochází k eliminaci mříží, okenic, rolet apod.). V této skupině jsou nejčastěji nabízená dvojskla s označením P2 a P4.

 Skla s ozdobnými prvky

Skla s ozdobnými prvky jsou vhodná pro ty klienty, kteří chtějí, aby skla plnila i dekorační a estetickou funkci a stupeň průhlednosti byl omezen. V nabídce firmy  je celá řada skel s ozdobnými prvky v různém barevném provedení, s různými vzory a s různým stupněm průhlednosti.

Nabídka firmy  obsahuje rovněž množství druhů kombinovaných skelních výplní, které spojují vlastnosti různých skel a zajišťují očekávané výsledky.

 Dělící lišty

Aby klient mohl navázat na dávné architektonické styly, firma  nabízí širokou škálu dělících lišt – dekoračních prvků pro okna a dveře. Díky nim interiér získává zvláštní atmosféru a fasáda budov má neopakovatelný charakter. Dělící lišty můžou být dodány jako pevný prvek, který je součástí dvojskla, nebo jako vnější lepící zdobící prvek. Dělící lišty jsou nabízeny v různých barvách a tvarech a vyhoví i těm nejnáročnějším klientům.

Zasklení plastových oken

Standardní, bezpečnostní, protihluková, ornamentální nebo protisluneční skla? Vyberte si!

Standardní skla

Výrobky jsou standardně zaskleny izolačními dvojskly s koeficientem 1,0/1,1 W/m2K, plněné plynem Argonem o složení 4/16/4.

Jedná se o vysoce kvalitní izolační sklo nové generace, které dosahuje stejné hodnoty izolace jako 30 cm silná cihlová zeď. Obsahuje nízkoemisivní okovené sklo, které zadržuje teplo v místnosti, zabraňuje nadměrnému pronikání tepla z exteriéru a nechává přitom pronikat světlo do místnosti. Prostor mezi jednotlivými tabulemi je vyplněn vzácným plynem – argonem.

Meziskelní mřížka plastového okna - bílá Meziskelní mřížka plastového okna - dub Meziskelní mřížka plastového okna - bronz Meziskelní mřížka plastového okna Meziskelní mřížka plastového okna - červená
bílá dub bronz 8017 bronz 8014 červená
Meziskelní mřížka plastového okna - bronz 8022 Meziskelní mřížka plastového okna - douglasia Meziskelní mřížka plastového okna - světlý dub Meziskelní mřížka plastového okna - mahagon Meziskelní mřížka plastového okna - ořech
bronz 8022 douglasia světlý dub mahagon ořech
Meziskelní mřížka plastového okna Meziskelní mřížka plastového okna Meziskelní mřížka plastového okna
tmavý dub zlatá zlatý dub
Meziskelní mřížka plastového okna - bílá 8mm Meziskelní mřížka plastového okna - quadra bronz 8mm Meziskelní mřížka plastového okna - stříbrná 8mm Meziskelní mřížka plastového okna - zlatá 8mm
bílá 8mm quadra bronz 8mm stříbrná 8mm zlatá 8mm